רצפות אפוקסי

האפוקסי הינו חומר שנתגלה במעבדות כימיות כתוצר לוואי של תעשיית הנפט. החומר הינו בעל תכונות מעולות ומיוחדות ליישומים שונים. את התכונות הייחודיות ניתן לקבל רק על ידי התאמתו והבנת תכונותיו, לפי תנאי השטח וצורכי הלקוח.

האפוקסי הינו בעל כושר התחברות מעולה לחומרים מגוונים (בטון, ריצוף, עץ ועוד) ולכן הינה מהטובות בתחום, בתנאי שעושים זאת במקצועיות ומיומנות של חברה גדולה וותיקה.

כמו כן, מתאפיין האפוקסי בחוזק ובעמידות מסוימת בפני שחיקה, והינו אטום למים, לנוזלים שונים ולחומצות וכימיקלים תוקפניים, אנטי סטטי צבעוניות מגוונת ורחבה.

לא עמיד UV למעט יוצאי דופן בתוספים, עמיד (סטנדרט למעט יוצאי דופן) בשחיקה, בבדיקה של 220 סיבובים בדקה, אפשרויות קשיחות – גמיש עד קשה, מתקשה מלמטה למעלה.

בתהליך האדהזיה (ריאקציה כימית שנוצרת בעת שילוב החומרים), מגיע החומר ל- 80 מעלות צלסיוס, לכן לא ניתן ליישמו על משטח שבו כתמי שמן היות וטמפרטורת הרתיחה של שמן או כימיקלים נוספים נמוכה ממנו (נקודת רתיחה היא הטמפרטורה שבה הופך חומר ממצב צבירה נוזל למצב גז), לכן הם שואפים לדחוק אותו הצידה ולעלות מעליו, ויש להסירם לחלוטין.

יש להקפיד על משטח יבש ונקי מאבק (בגלל המטען החשמלי שלו המונע הידבקות), וכן יש לסתת את כל השמנים החוצה ממנו. המשטח חייב להיות אחיד ולא מתפרק, גם החמצן במים קל ממנו ולכן שואף לטפס מעליו, בעת היישום ישנם 3 גורמי טמפרטורה: רצפה, סביבה וחומר. לכן חשוב ביותר לקרר את החומר (או להחזיקו במקום קריר), לעבוד בשעות קרות ככל הניתן, ולעיתים אף לצנן את הרצפה. החשיבות היא בכך שצירוף 3 גורמי הטמפרטורה ביחד מביא את החומר קרוב מאד לטמפרטורת האדהזיה של האפוקסי, דבר המקצר מאד את הזמן בו ניתן לעבדו, ועלול ליצור מצב של קרום דק בתחתיתו, אשר ימנע את ההתחברות עם המשטח.

זמן פילמור החומר (ספיחה, התקשות, התחברות): לשם הליכה 24 שעות ולהתגבשות סופית – 7 ימים, התוצאה הסופית המתקבלת היא רצפה אחידה הניתנת לניקוי בקלות, ללא אבק – אידיאלי לשמירה מקסימאלית על הבטון.

רבגוניות צבעים:
האפוקסי הוא חומר שקוף וניתן להעניק לו את כל קשת הגוונים של מניפת ה-RAL.

סוגי יציקות אפוקסי לדוגמה:

ציפוי רב שכבתי, אפוקסי טראצו ,אפוקסי SL, רצפות עמידות לכימיקלים, הספגת בטונים קוורץ צבעוני ועוד…

יישומים אפשריים:

מוסכים, חניות, מפעלים, חנויות, בתים פרטיים, סביבות קורוזיביות ועוד

רצפת אפוקסי לחניונים:

חניונים רבים סובלים מבעיות מובנות שונות שבסופו של דבר גורמות להוצאת משאבים גדולה על ידי בעליהם. השקעה בניקיון, צביעה מחדש וביצוע תיקונים בבטון, כל אלו מחייבים השקעה יתרה והצורך באלטרנטיבה הכרחי.
אז מה עושים? פשוט מתקינים ריצוף אפוקסי בחניון ומשדרגים אותו בכל ההיבטים. מהי רצפת אפוקסי ומהם יתרונותיה? להלן כל המידע בנושא זה.

מהי רצפת אפוקסי?

רצפת אפוקסי הינה למעשה שכבת ציפוי שנמרחת על גבי מגוון רחב של חומרים (בטון, עץ וכו'), אוטמת אותם והופכת אותם לעמידים הרבה יותר. האפוקסי עצמו הינו פולימר שמקורו בתעשיית הנפט. הוא מגיע במצב נוזלי, נמרח היטב ומכסה את כל הסדקים והפתחים שקיימים במשטח שעליו מיישמים אותו.
לאחר תהליך כימי קצר, האפקוסי מתגבש והופך לחומר מוצק שאינו עתיד לעבור שינוי בתכונותיו לעולם, גם לא בתנאים קיצוניים ביותר. רצפות אפוקסי מתפקדות למעשה כסוג של "דבק" שאוחז היטב את השכבה שמתחתיו וכפי שתראו בהמשך, הן מציעות לא מעט יתרונות נוספים משתלמים במיוחד לבעלי חניונים בכל סדר גודל.

היתרונות של ריצוף אפוקסי בחניון שלכם:

עובדה ידועה היא כי רצפת הבטון הקיימת בחניונים רגילים סובלת מלא מעט בעיות, כגון הצטברות לכלוך עיקש שלא ניתן לניקוי (כתמי שמן, כתמי פיח וכו'), צורך בחידוש הצבעים שיושמו על גבי הבטון והתפתחות סדקים וחריצים עם הזמן.

הריצוף האפוקסי מבטל לחלוטין את החסרונות הללו ומספק את היתרונות הבאים:

רצפות אפוקסי ניתנות להתקנה מעל כל סוג של משטח – לרבות שכבת בטון חדשה או ישנה ובלויה, שכבת האפוקסי אינה חדירה לנוזלים מכל סוג, לרבות שמנים ולכן אינה מוכתמת בקלות, ניתן לבחור ריצוף אפוקסי על פי צבעים מוגדרים מראש ובעיצובים מרהיבים. באופן זה ניתן לחלק את החניון לפי אזורי צבע, לסמן חניות של נכים ולהשתמש בכל שילוט מובנה שהוא מבלי לדאוג שהצבע ידהה או ייהרס עם הזמן.

המשטח האפוקסי עמיד לאורך זמן, אינו מתבקע או נהרס, יתרון נוסף שמציע הריצוף האפוקסי הוא יישומו המהיר.
בעוד תיקונים של שכבת בטון קיימת או התקנת שכבה חדשה עשויים לארוך זמן רב, הרי שהתקנת רצפות אפוקסי הינה כה מהירה, עד שניתן לדרוך על המשטח כבר לאחר כ-24 שעות ולהשתמש בו באופן מלא לאחר כשבוע, תהליך התקנת השכבה כולל ניקיון של שכבת הבטון מכתמי שמן וחומרים לא רצויים אחרים, מריחת שכבת בידוד, מעליה שכבת פריימר לקליטת האפוקסי ולבסוף את הפולימר עצמו.

אין ספק כי, כל חניון הופך להרבה יותר יעיל ואסתטי לאחר הטמעת שכבת האפוקסי בו. החלוקה למתחמים לפי צבעים, המראה החדש והאסתטי עם הצבעים החלקים והבולטים, קלות הניקיון ומניעת הצורך בפעולות תחזוקה יקרות באופן תדיר – כל אלה ישדרגו את פעילות החניון שלכם בצורה ניכרת.
אם גם אתם מעוניינים להתקין ריצוף אפוקסי בחניון שלכם הגעתם למקום הנכון.