חיזוק מבנים

ברצועות ויריעות סיבי פחמן

נהוג לחשוב שבטון הוא אחד החומרים העמידים והחזקים ביותר, ושמבנים העשויים מבטון עמידים בפני כל פגע. אולם למעשה בטון הוא חומר שיכול להתפורר, וללא אמצעי חיזוק מתאימים הבטון יתפורר ולא יעמוד בעומסים כבדים ובמיוחד ברעידות אדמה. ישנם בניינים שזקוקים לעיבוי המבנה בגלל ליקויים בהקמה או כשלים הנדסיים, וישנם מבנים שזקוקים לתמיכה בגלל שהם ישנים. בעבר לא היו תקנות בנייה מחמירות כמו התקנות הקיימות כיום, ולכן ישנם בניינים רבים שאינם עומדים בתקנות הדרושות להכנת מבנים מפני רעידות אדמה.

חשיבות החיזוק מבנים
חשוב לזכור שלא רק בנייני מגורים זקוקים לפעולות הנדסיות. גם מבנים ציבוריים, מרכזים מסחריים,
מוסדות,מפעלים, גשרים ומבנים אחרים שעשויים מבטון זקוקים לעבודות חיזוק, כיוון שכל אחד מהם נמצא בסכנת קריסה והתפוררות.

יתרונות ביריעות חוזק לחיזוק מבנים

תמיכה ביריעות חוזק ניתן ליישם על מבנים היסטוריים שלא ניתן לכסות בשכבת בטון או פלדה חדשים. ישום קל של היריעות מאפשר התאמה לכל צורת עיבוי ותמיכה.

השימוש בסיבי פחמן הינו אחד המתאימים ביותר בזמן רעידות אדמה בזכות חוזקו וקשיחותו הגבוהים ביחס למשקל.יריעות סיבי פחמן עמידים לקורוזיה המקנה יתרון באזורים קורוזים לפרוייקט מסוג זה .
(כגון סביבה ימית וחומצית).

כמו כן, עבודה עם סיבי פחמן מבוצעת ללא שימוש בציוד כבד וסירבול האופיני לחיזוק בשיטות מקבילות.

יריעות סיבי פחמן הינם חומרים עמידים לסביבה בהרבה מהחומרים הקונבנציונאליים ולכן האחזקה סביבם הינה נמוכה ביחס לחומרים הקונבנציונאליים דבר מפצה על מחירם ההתחלתי הגבוה.

מדוע לבחור בקרבוטק לחיזוק המבנה?

קרבוטק בע"מ משתמשת במספר טכנולוגיות מתקדמות בפרויקטים לשיקום וחיזוק מבנים: יריעות פחמן, יריעות סיבי זכוכית Carbon laminate, הזרקת חומר אפוקסי לאיחוי ולאיטום בטון ועוד.

לקרבוטק ניסיון מצטבר המיושם על מבנים שונים וגשרים. קרבוטק מבצעת עבור לקוחותיה קשת רחבה של שירותים בתחומים כגון: התגברות על כשלים הנדסיים ושינויי ייעוד בעומסים המתוכננים למבנים אלה. כמו כן מלווה החברה את לקוחותיה לכל אורך הפרויקט ומספקת ייעוץ מקצועי.


צוות המומחים של קרבוטק יישמח לתת מענה לכל שאלה : 04-6388184